První místo v Celostátním kole Svojsíkova závodu z pohledu Chamědů

SAMSUNG CSC
Pátek 14.9. den prvý

Dnešní brzké vstávání mělo patřičný důvod- dnes začíná Celostátní kolo Svojsíkova závodu a nám chamědům se do něj podařilo dostat… Velkou dodávkou jsme se při usilovném učení se dostali do Humpolce za 4hodiny. Tam, ale vyvstal obrovský problém- najít start. Hodinu jsme bloudili, než se nám podařilo najít závodiště ,,Zlatá podkova“ -místo startu. Po počátečních zmatcích začal nástup s prapory. Už teď nám někteří soupeři naháněli hrůzu 🙂

009

A začal závod. Prvním úkolem, který nás měl postupně vypouštět na trať byla morseovka. Velký halogen na tribuně v závratné rychlosti vyblikával desetiminutovou zprávu. Byla to taková rychlost, že to nešlo ani zapisovat, prý se dvěma družinám podařilo asi pět slov. (obdiv!) Všichni vybíhali tedy stejně. My se však, díky nalezení skvělé zkratky, dostali ke stanovištím na hradě Orlík první. Na hradě nás čekaly hned 3 stanoviště- reklama na svou družinu, tlumočení ze španělštiny do angličtiny a GPS. Dosáhli jsme skvělých výsledků- u GPS dokonce maxima.

026030

Dále nás čekal seskok pro večeři, který úspěšně absolvoval Filip a stanoviště příroda- vyplňování testů s nízkým, ale přesto nadprůměrným výkonem.

034037

Zanedlouho jsme našli dnešní poslední stanoviště- katapult. Sami jsme jej sestrojili a stříleli z něj. Povedl se rekord a všichni byli nadšení.

Zanedlouho jsme dorazili do spací zóny- tedy aspoň jsme si mysleli, že tam jsme… Stan se bohužel podařil postavit skoro za hodinu, bouře názorů, jestli vařit na ohni či vařiči, a následný špatný postup při přípravě rajské, nám za modul přežití vykouzlil velice malé číslo…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do půlnoci jsme slyšeli přicházet družiny. Budou asi hodně čekat, poněvadž na místě táboření se musí každá družina zdržet aspoň 12hodin…