HI7A0963

Ivančena 2018

V posledních dnech II. světové války popravili nacisté řadu členů Slezského odboje a mezi nimi také pět skautů z 1. oddílu Ostrava. Stalo se tak mezi 24. dubnem a 2. květnem 1945 v polském Těšíně. V říjnu dalšího roku pak na Ivančenu vystoupali skauti z 30. oddílu Junáka z Moravské Ostravy a přinesli první kameny. Od té doby k mohyle chodili skauti, trampové i obyčejní lidé a nosili s sebou kamínky i balvany, ze kterých pomník narůstal. Ivančena se stala symbolem odboje proti nesvobodě, a i když komunisti chtěli pochody k ní zakázat, nikdy se jim to nepovedlo. (http://www.ivancena.cz/ivancena-2018/)

 

V sobotu 21.4. 2018 se uskuteční již tradiční výšlap na Ivančenu k mohyle. V 11 hod. bude na Ivančeně mše svatá a ve 12 hod. slavnostní nástup.

Sraz: 7:45 na Váze (pojede se auty)

S sebou: kroj, svačinu, pití, dobré boty, pláštěnku a průkaz pojištění, zájemci mohou vzít kámen na mohylu

Do úterý 17. 4. potvrďte účast dítěte svému rádci!!! Na tuto akci jsou zváni také rodiče a známí.