Oficiální program oslav ČSR

OFICIÁLNÍ PROGRAM OSLAV V LUBINĚ

Pátek 26. října

 • 18:30 zapálení vatry skauty na kopci Velová, zpívání písní a opékání (vlastní zásoby).
 • https://mapy.cz/s/39E5p
 • 49.6084525N, 18.1933614E

Sobota 27. října

 • 13.00 začátek: položení věnce u pomníku padlých v první světové válce a průvod od kostela do parku před KD v Lubině

HLAVNÍ PROGRAM V PARKU PŘED KD:

 • 13.00 – 17:00 cimbálová muzika Pramínky
 • 13.00 první porce guláše a grilované krkovice
 • 13.30 slavnostní zahájení v parku zazpíváním hymny a odkrytím památníku lípy svobody včetně pamětních kamenů
 • 14.30 vystoupení žáku ZŠ Lubina
 • 15.00 ukázka požární štafety
 • 15.30 vystoupení žáku ZŠ Lubina
 • 17.00 konec hlavního programu
 • během oslav bude v zasedací místnosti probíhat výstava historie obce a jednotlivých spolků
 • hry pro děti a skákací hrad
 • ukázka techniky – Tatraplán, hasičské auto IVECO a cisterna z Příbora
 • občerstvení zajištěno

PRVOREPUBLIKOVÁ ZÁBAVA

 • sobota 27. října v 19.18
 • v Katolickém domě v Lubině
 • vstupné: 100 Kč
 • kapela YPSILON
 • během zábavy proběhne ve 21.00hod taneční vystoupení skautů a skautek
 • dobové kostýmy vítany!

Akce se koná za každého počasí.

Těšíme se na Vaší účast 🙂

#lubina100letcsr

POPIS OSLAV V LUBINĚ

Oslavy při příležitosti stého výročí založení Československé republiky zahájíme večer v pátek 26. 10. 2018 v 18.30hod zapálením vatry skauty na kopci Velová, kde se budou zpívat písně a opékat špekáčky (vlastní zásoby).

Hlavní program pokračuje druhý den v 27. 10. 2018. Sobotní oslavy začínají ve 13.00hod u kostela sv. Václava v Lubině. Předtím než vyrazíme průvodem do parku u Katolického domu, složíme poctu obětem první světové války položením věnce k památníku na hřbitově a také k nám promluví otec Jan Jurečka.

Pro ty, kteří nechtějí do průvodu je od 13.00hod připraveno posezení a občerstvení v parku před KD. Můžou si zde dát první porci guláše nebo grilované krkovice a počkat než přijde průvod.

Hned poté co průvod dorazí, ne však dříve než v 13.30hod, bude zahájení hlavního programu. Moderátoři přivítají zúčastněné a uvedou pana Vladislava Kryškeho, který za doprovodu orchestru zazpívá českou a slovenskou hymnu. Poté se ujme slova bratr Antonín Jiřík, vedoucí skautů z roku 1968. Po něm si slovo vezme místostarosta Stanislav Šimíček za město Kopřivnici. Následovat bude odhalení zrekonstruovaného památníků lípy svobody včetně pamětních kamenů. Součástí bude slavnostní přípitek zástupců pořádajících spolků a hostů. Při této příležitosti cimbálová muzika Pramínky zahraje píseň Hej slované, která se zpívala při zasazení první lípy svobody v roce 1918.

Následuje volný program, během kterého bude hrát CM Pramínky. V 14.30hod nás čeká taneční vystoupení žáků základní školy, v 15.00 hod proběhne ukázka požární štafety mládeže a v 15.30hod další vystoupení žáků základní školy.

Po celou dobu programu v parku bude v zasedací místnosti probíhat výstava historie obce a jednotlivých spolků. Čekají na Vás fotografie, kroniky, úřední listiny, bankovky a možná i něco navíc od roku 1918 až doposud. K vidění bude rovněž ukázka techniky – Tatraplán, IVECO hasiči drnholec a cisterna hasiči Příbor.

K jídlu si můžete dát zvěřinový a hovězí guláš, grilovanou krkovičku, frgály a pro děti budou připraveny párky v rohlíku. K pití si můžete vybrat pivo, kofolu, čaj, espresso, svařené víno i něco tvrdšího na zahřátí. Pro milovníky rumu doporučujeme třtinový rum Republica. Vše bude pro Vás venku připraveno od 13.00 do 17.00hod.

Večer následuje prvorepubliková zábava, která začíná v 19.18hod. Dobové kostýmy jsou vítány. K poslechu a tanci hraje kapela Ypsilon. Ve 21.00hod nás čeká taneční vystoupení skautů a skautek.

Cílem této akce je si společně připomenout toto důležité výročí, odhalit zrenovovaný památník v parku a důstojně toto výročí oslavit. Z historického hlediska se jedná o unikátní akci, která se v naší obci koná jednou za padesát let.