GetImage (1)

Skautská činnost obnovena

Milí rodiče,
od 11.5. rozhodla výkonná rada Junáka o znovuobnovení skautské činnosti se zvýšenými hygienickými opatřeními. Termín, kdy však doopravdy začne pravidelná činnost, má být řešen individuálně, podle situace v okolí každého oddílu. U nás jsme se dohodli na obnovení schůzek v týdnu od 25. května, kdy také odpadá povinnost nosit roušku v uzavřených skupinách. Termíny a místa konání schůzek vám sdělí rádcové vašich družin v níže přiložené tabulce. Od vedení platí doporučení o konání schůzek hlavně na venku. Ideální schůzkou může být také výprava.

Jaká tedy budou opatření v oddíle?
– přinesení podepsaného čestného prohlášení (ZDE)
– schůzky hlavně venku
– dezinfikování rukou na začátku a konci schůzky (dezinfekce bude zajištěna střediskem)
– účast na schůzkách je absolutně dobrovolná, nedoporučujeme účast na schůzkách členům žijícím s rizikovými skupinami
– bohužel nebudeme schopni zajistit dvoumetrové rozestupy

Jak to bude s akcemi a termíny schůzek?
– celooddílové akce se s výjimkou ukončení skautského roku ruší, o průběhu ukončení čekejte informace později
– tábor i jeho stavění proběhne s největší pravděpodobností podle původního červencového termínu v plánu akcí (ZDE)
– předběžné termíny a místa schůzek >> tabulka vyplněná vašimi rádci která vám přišla na mail
– data schůzek jsou předběžná a mohou se změnit

Děkujeme vám za důvěru a prosíme o trpělivost se znovu se rozjíždějící činností. Situace je nepříjemná pro všechny a pokusíme se udělat maximum pro to, aby byly schůzky bezpečné činnost se brzy vrátila do normálu.
Vedení chlapeckého oddílu Lubina